LEZECKÉ OBLASTI LABSKÝCH PÍSKOVCŮ

Stručný popis lezeckých oblastí Labských pískovců a lokalit vhodných pro začínající lezce. Labské pískovce jsou našim domovem. Již přes 20 let zde lezeme a známe téměř všechny skály v okolí. Proto pro jsme schopni pro Vás naplánovat a připravit den na který budete dlouho vzpomínat. 

Anglický parčík

 

Anglický parčík se nachází na východním okraji Modřínského masívu, cca 1 km od obce Sněžník. Tato oblast nabízí převážně lehké lezení do 13 m po velmi kvalitní a pevné skále. Oblast je vhodná pro výuku úplných začátečníků. Naučíme Vás zde jištěn, zakládání smyček a všem základům lezení. Oblast je vhodná pro rodiny s dětmi i pro větší skupinové lezení. Pískovec této oblasti je velmi tvrdý a pro svou polohu velmi rychle schne.

Počet cest v oblasti: 150

GPS: 50.7793264N, 14.0811764E

Anglický parčík

 


Ostrov

 

Malebná oblast nedaleko obce Tisá. Věže a masivy jsou rychle dostupné ze stejnojmenné obce Ostrov, kde naleznete Kemp Pod Císařem, nebo luxusní Hotel Ostrov. Oblast nabízí pevný pískovec, který po dešti rychle vysychá. Tato oblast je populární prázdninovou destinací s velkým počtem lehkých cest. Skály a sektory jsou orientovány všemi směry, takže pro Vás vždy vybereme ten správný sektor a cestu. V Ostrově často pořádáme Základní kurzy na skalách pro mírně pokročilé lezce. Během dne společně vylezeme na několik věží. Naučíme Vás jak na ně lézt, jak se na nich jistit a jak si to bezpečně užít. V Ostrově se nachází také několik jeskyní, kde pořádáme naše kurzy - Sestup do jeskyně. Tento adrenalinový zážitek si prostě nemůžete nechat ujít. Na Firemních akci se v Jeskyni určitě stmelíte :-)

Počet cest v oblasti: 3500

GPS: 50.8027658N, 14.0465492E

Ostrov Tisá

 


Rájec

 

Oblast Rájec patří tak jako Bürschlické stěny a Modřín, pod oblast Tisá. Toto malebné, klidné a tiché místo Vás určitě okouzlí. Kvalita místního měkkého pískovce je podobná jako ve skalním městě Tisá, který zůstáva po dešti déle vlhčí. Naše kurzy jsou zde zaměřeny hlavně na výuku pískovcového lezení.

Počet cest v oblasti: 1400

GPS: 50.8074644N, 14.0180642E

Rájec

 


Sněžník

 

Děčínský Sněžník, největší stolová hora v ČR, nabízí cesty do 30m ve velmi tvrdém pískovci. Masívy jsou orientovaná na jih a jihozápad, a proto je zde možno lézt brzo po dešti. Tato "magická hora" je v dnešní době velmi známá hlavně jako boulderingová oblast, kde pořádáme naše kurzy boulderingu. V posledních letech zde ale také vznikla velká řada lehkých a dobře odjištěných cest. Lezení na této hoře je jedinečný zážitek s výhledy, které Vás nikdy neomrzí.

Počet cest v oblasti: 600

Počet boulderů v oblasti: 1500

GPS: 50.7937131N, 14.1111583E

Děčínský Sněžník

 


Tisá

 

Pískovcové skalní město Tisá se nachází přímo nad obcí Tisá. Oblast je rozdělena do sektorů: Velké stěny, Malé stěny, Bürschlické stěny a Hřebenové stěny. Místní pískovec patří v oblasti Labských pískovců mezi ty měkčí, takže je oblast po dešti delší dobu vlhká. Skalní město nabízí velké množství cest na skalní věže a skalní masivy. Tisá je populární destinací pro začínající lezce, kteří mají zájem se naučit pískovcovému lezení. Tisá je také oblíbenou destinací pro rodiny s dětmi, jelikož zem je zde rovinatá, písečná s velkým množství skalních prolézaček a tunelů, které děti milují.

Počet cest v oblasti: 2700

GPS: 50.7877142N, 14.0293133E

Tisá

 


Labské údolí

 

Labské údolí, neboli také "Labák" patří k tomu nejlepšímu, co můžete nejen u nás najít. V Labském údolí pořádáme kurzy hlavně pro pokročilé lezce, kteří mají zájem se ve svém lezení posunout a přiučit se novým dovednostem. Tak jako jiné oblasti Labských pískovců je Labské údolí našim domovem, takže Vám vylezeme a vybereme to nejlepší, co tato oblast nabízí. Oblast nabízí kvalitní pevný pískovec dosahující až 80m. 

Počet cest v oblasti: 5000

GPS: 50.8378081N, 14.2245994E

Labské údolí

 


Oblasti Českého Středohoří

 

V Severních Čechách nejsou pouze Labské pískovce. České Středohoří je vulkanického charakteru s mnoha možnostmi lezení na pevné čedičové skále kombinované s pobytem v nádherné kopcovité přírodě. V Českém Středohoří pořádáme kurzy tradičního lezení, kde Vás naučíme, jak správně používat friendy a vklíněnce a jak budovat štandy v horách. Mezi naše nejpopulárnější oblasti patří Bořeň, Vrabinec, Budov, Kreutzberk aj. 

Počet cest v oblasti: 1000

GPS: 50.6568114N, 14.1733586E

Lezení v Českém Středohoří

 

Rychlý kontakt

Mgr. Ondřej Beneš                        Tel: +420 724846179

Najděte nás také na Facebooku

Bookmark and Share